Oferta zagraniczna / Foreign offer:

Adres e-mail

Numer kontaktowy

+48 534 789 462

Kontakt dla klientów z zagranicy

+44 744 535 2711

Outsourcing pracowniczy

Outsourcing w dzisiejszych czasach staje się nieodzowną częścią wielu przedsiębiorstw i jest nowoczesnym podejściem do delegowania zadań i projektów w organizacji. Nazwa outsourcing pochodzi z języka angielskiego i jest skrótem od trzech słów: „outside-resource-using”. Rozumiane jako korzystanie z zewnętrznych zasobów, Outsourcing zatem polega na przekazywaniu zadań oraz funkcji, projektów i procesów do realizacji firmie zewnętrznej.

Czego dowiesz się z tego artykułu :

 • 1. Outsourcing pracowniczy, czym jest i na czym polega?
 • 2. Dla kogo outsourcing pracowniczy?
 • 3 .Czy outsourcing pracowniczy się opłaca?
 • 4. Czy outsourcing pracowniczy to leasing pracowniczy?
 • 5. Czym jest Team leasing ?

1.

Zatem outsourcing pracowniczy jest oddelegowaniem zadań do firmy zewnętrznej, która udostępni swoich specjalistów do danego projektu. W ten sposób, jeśli w firmie pojawi się nagła potrzeba zwiększenia zespołu lub wpadnie nieoczekiwany projekt, do którego braknie mocy przerobowych, to może swoje zadania właściwie natychmiast oddelegować do firmy oferującej outsourcing pracowniczy.

W najprostszy sposób mówiąc, jeżeli zajdzie potrzeba na posiadanie działu lub pracownika z danego działu, to zamiast stworzyć stanowisko, rozpisać je i rozpocząć proces rekrutacji, a następnie wdrożenia można użyć firmy zewnętrznej, która załatwi to za nas, w formie wynajmu udostępniając własny zespół specjalistów.

2.

Nie ma konkretnych wytycznych dla dla kogo ta usługa jest dedykowana, ponieważ jest ona uniwersalna i będzie pasować w zasadzie do większości rodzajów biznesów. Zarówno dla małych jak i dużych firm.

Dla przykładu mała firma:

Dopiero startujący projekt zaczyna przynosić dobre rokowania, sprzedaż się zwiększa, ilość pracy do wykonania powoli zaczyna przerastać właściciela lub mały zespołów w firmie. Żeby nie stracić na tempie rozwoju, najlepiej od zaraz byłoby zwiększać zespół. Lecz, jak to zrobić jak czasu brakuje, dobra rekrutacja wymaga czasu a nie mamy nic przygotowane i nie wiemy nic poza naszą potrzebą. Idealnym rozwiązaniem takiej sytuacji jest outsourcing pracowniczy gdzie szybko określimy swoje potrzeby i otrzymamy rozwiązanie.

Dla średniej i dużej firmy:

Posiadanie już większego zespołu pozwala na rozwiązywanie zadań wewnątrz zespołu. Jednak gdy pojawia się jakaś biznesowa okazja, lub nagle z zespołu wypadnie jakiś pracownik lub więcej wtedy nagle mamy lukę i problem z zachowaniem ciągłości pracy. Wtedy rozpoczyna się proces rekrutacji, który dobrze przygotowany może zając od kilku do kilkunastu tygodni, zanim z rekrutujemy idealnego kandydata. Co jest niestety czasochłonne i kosztowne. Żeby uniknąć takiej sytuacji możemy skorzystać z outsourcingu pracowniczego. Zgłaszamy się do firmy zewnętrznej takiej jak LetsPro sp z oo i na konsultacji wstępnej omawiamy swoje potrzeby i szczegóły projektu. W przeciągu kilku dni rozpoczynamy pracę na danym projekcie.

Gotowe działy do wynajęcia od LetsPro :

 • Dział obsługi klienta,
 • Dział obsługi klienta 365/7/24*
 • Dział marketingowy,
 • Dział analityczny,
 • Dział grafik produktowych.

*zapytaj o szczegóły oferty poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.letspro.pl/kontakt

3.

Oczywiście, poniżej przedstawiamy najważniejsze plusy wynikające z korzystania ze sprawdzonego outsourcingu pracowniczego:

Plusy wynikające ze skorzystania z outsourcingu pracowniczego:

 1. Natychmiastowy dostęp do specjalistów.
 2. Brak konieczności przeprowadzenia procesu rekrutacyjnego, zatem oszczędność środków i czasu.
 3. Brak konieczności zarządzania ludźmi.
 4. Tańsze rozwiązanie niż zatrudnianie pracowników u siebie.
 5. Wybór sprawdzonego i doświadczonego partnera.

4.

Leasing pracowniczy w formie body leasingu czy team leasingu znany jest przede wszystkim z branży IT. Jednak jego rozpowszechnienie jest coraz silniejsze i przenosi się na inne branże. Zatem czy outsourcing pracowniczy to leasing pracowniczy? Tak, jest to ta sama forma, w której udostępniamy (wynajmujemy czy leasingujemy) pracowników. Taka forma najczęściej to koszt wynajęcia pracownika + prowizja firmy zewnętrznej.

5.

Wypożyczenie, wyleasingowanie całego działu lub teamu.

Dla przykładu firma jest w fazie startu, zaczęły do niej spływać maile od klientów, na które nie ma kto odpowiedzieć. Firma rośnie maili jest coraz więcej, brakuje czasu na rekrutacje. W takim razie najlepszym rozwiązaniem będzie wyleasingowanie całego zespołu obsługi klienta na stałe lub czasowo. Nie musimy przejmować się rekrutacją, tak naprawdę robimy przeszkolenie, ustalamy cele i oddelegowujemy całość pracy na firmę udostępniającą pracowników.

Można by zacząć martwić się ok a co z jakością? Jak ktoś, kto nie zna mojej branży czy klientów może ot, tak wejść i przejąć zadania? Widzisz…spójrz na to z tej strony, najczęściej firmy, które zajmują się outsourcingiem pracowniczym lub team leasingiem mają w tym doświadczenie i przygotowany proces on boardingu. Wszystko dzieje się zatem sprawnie i profesjonalnie. Zachowując najwyższą dbałość o szczegóły i jakość pracy w projekcie.

Co robimy w LetsPro ?

Outsourcing pracowniczy w LetsPro to przede wszystkim dostęp do pełnych działów właściwie od ręki. Oferujemy również dostęp do poszczególnych specjalistów z wybranych obszarów.

Kolejną ciekawostką jest to, że działamy w 100% zdalnie, zatem cały proces skraca się do minimum a zacząć pracę możemy jeszcze tego samego dnia. Specjalizujemy się e-commerce, nasze najmocniejsze działy, które możesz u nas mieć/wynająć to : *PROfesjonalny dział obsługi klienta, w tym dział obsługi klienta w ofercie specjalnej 365 dni w roku /7 dni w tygodniu /24 na dobę

 • PRO dział analityczny
 • PRO dział sprzedaży e-commerce, Amazon/eBay/website
 • PRO dział graficzny

Pracowników możemy wydzielić na wyłączność do Twojego projektu i zadań.

Nasi specjaliści to przede wszystkim:

-Komunikatywności

-Sumienności

-Otwartości i pozytywnego nastawienia do pracy

-Pomysłowości

-Uczciwości

-Lojalności

-Elastyczność

Jesteśmy jedyną firmą w Polsce, która zna się na budowaniu zespołów opartych o wartości i talenty.

Dopasujemy odpowiednich ludzi do Twoich zadań bazując na talentach z testu Gallupa.

Zaciekawiła Cię oferta?

Skontaktuj się z nami.

[email protected]