Oferta zagraniczna / Foreign offer:

Adres e-mail

Numer kontaktowy

+48 534 789 462

Kontakt dla klientów z zagranicy

+44 744 535 2711

Ekspansja e-commerce w formule BPO vs Agencja e-commerce

 • Większość agencji e-commerce żyje z podstawy oraz prowizji od sprzedaży. Ponieważ podstawa często bywa dość wysoka to nie ma dla agencji ryzyka gdy projekt się nie uda. Gdy mają dużą ilość klientów nie sposób by u każdego udała się ekspansja. Jednak agencja przejmować się nie musi, ponieważ ma stałe zabezpieczenie własnych przychodów wynikających z poboru opłat podstawowych.
 • Jeżeli agencja rezygnuje z podstawy to bardzo często pozwala sobie na pozostanie przy samej
  opłacie % od wygenerowanej sprzedaży.  Taki model może wydawać się atrakcyjny z punktu widzenia kontrahenta, który chce rozpocząć ekspansję. Jednak tu również jest pewien haczyk. Jeśli agencyjna rezygnuje z podstawy to bardzo często odbija to na wysokim % od sprzedaży. Nawet 30%.
  W dzisiejszych czasach gdzie e-commerce jest bardzo dynamicznym rynkiem i często nisko marżowym przez wiele kosztów, które po drodze trzeba ponieść by sprzedawać z sukcesem to może zabić jakąkolwiek rentowność projektu.


Więc tak źle i tak niedobrze.

Jedyną słuszną drogą alternatywną jest podjęcie współpracy z firmą BPO taka jak LetsPRO.

W formie outsourcingu oferujemy dostęp do Naszych specjalistów e-commerce, którzy poprowadzę ekspansję na zagraniczne market place oraz obsłużą całe konto. W takiej formie płacisz za pracownika a tak naprawdę za pracę, która dla Ciebie wykona.

Kompletny team e-commerce składa się z działów:

 • listings (aukcje) – dział, który tworzy i optymalizuje aukcje
 • advertising – dział odpowiedzialny za market place ads i marketing, generowanie ruchu na produkcie
 • analytics – dział analityczny wyciągający i analizujący dane z market place
 • compliance- dział, który zajmuje się sprawdzaniem zgodności, rozwiązuje problemy prawne, pilnuje konta oraz w razie potrzeby je odblokowuje
 • obsługa klienta – realizująca wysokie oczekiwania np. amazon co do traktowania klientów
 • grafiki – dział grafików produktowych znających wytyczne market place co do zdjęć, grafik, video i opisów graficznych

To Ty decydujesz ilu i jakich specjalistów potrzebujesz z powyższych działów.

My dajemy sugestię ilu to powinno być na początkowych etapach wdrożenia czy w dalszych etapach rozwoju Twojego e-commerce.

W takiej formule pracują dla Was konkretni ludzie, specjaliści gdzie jest dostępny pełen rozkład popełnionych prac, możemy na bieżąco dokonywać zmian w projekcie oraz realizować konkretnie założone cele.

Do każdego zespołu jest przydzielony lider projektu, z którym udzielamy dostępu cały czas.

Ta osoba pomoże w zaprojektowaniu strategii oraz we wdrożeniu jej. Lider projektu zajmuje się też zarządzaniem i pilnowaniem by cele oraz generalnie praca wykonywana przez zespół była dowożona.

Lider projektu jest nieodpłatny.

Złote góry

Sprzedawcy z agencji e-commerce bardzo często oczarowują swoich klientów i obiecują im złote góry. Trzeba spojrzeć jednak prawdzie w oczy. Dziś e-commerce nie jest usłany wiankami pięknych róż. To ciężka i trudna branża.
W tych czasach nie można obiecać XYZ marży netto w ciągu określonego czasu. Jeśli któraś agencja tak robi to świadczy to o tym, że próbują tylko sprzedawać swoją usługę rzucając słowa bez pokrycia.

Praca wykonywana przez naszych specjalistów jest tak naprawdę tym co określimy sobie w projekcie. To znaczy, że na początku określamy strategię, później co konkretnie chcemy zrobić, gdzie się rozwijać, które kraje, jakimi produktami, wyliczamy sobie koszt i marże a następnie zaczynamy realizować. Bez zbędnych obiecywanek, bez zbędnego wymyślania i rozmów o niebieskich migdałach.

Po prostu pracujemy.

Pobieramy na tym opłatę za specjalistę.
Ty delegujesz zadania, zespół jest realizuje. Czy da się to zrobić prościej? Chyba nie.

Dlatego właśnie większość współprac z agencjami kończy się fiaskiem, a agencje są owiane złą sławą.

Wybierając outsourcing e-commerce w LetsPRO konkretni specjaliści wykonują konkretną zleconą pracę.

W agencji firm i projektów jest bardzo wiele, a zatrudnieni w niej ludzie obsługują po kilka-kilkanaście projektów na raz. Jak zachować przy takiej formie jakość i uzyskać zadowalający efekt?

Zostawiam to pytanie bez odpowiedzi.

Zapraszam serdecznie do kontaktu by dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu outsourcingu w Twoim
e-commerce:

https://letspro.pl/kontakt/